W jaki sposób podlewać trawnik w ogrodzie

krople wodyNawadnianie trawnika to jeden z tematów, które do tej pory na moim blogu pojawiały się najczęściej. Postanowiłam więc troszkę dokładniej opisać w jaki sposób należy to robić.

Kiedy podlewać trawę w ogrodzie?

Tak jak powtarzałam to już chyba do znudzenia trawnika nie należy podlewać w godzinach popołudniowych kiedy temperatura jest najwyższa ponieważ połączenie promieni słonecznych i kropli wody na roślinach i trawie może doprowadzić do ich poparzenia co spowoduje ciężko odwracalne szkody. Trawnik należy podlewać w godzinach porannych oraz wieczornych kiedy temperatura na zewnątrz jest najniższa oraz słońce dopiero wschodzi lub zachodzi 🙂
Jak często podlewać trawnik?
Niektórzy mówią, że trawnik powinno podlewać się co 2-3 dni. Osobiście mam z tym złe doświadczenia, w porze letniej kiedy temperatura jest wysoka trwa wysycha bardzo szybko dlatego też podlewać trawnik należy codziennie!! Wysokie temperatury i rzadkie podlewanie trawy powoduje jej wyschnięcie czego raczej każdy ogrodnik chciałby uniknąć.
nawadnianie trawnika
Jak podlewać trawę?

Wielu początkujących właścicieli ogrodów popełnia podstawowe błędy a mianowicie podlewa trawę ciągłym strumieniem wody co powoduje wypłukiwanie ziemi. Chyba nie muszę tłumaczyć wam, że efekt ten jest jak najmniej pożądany. Trawnik należy podlewać przy pomocy końcówek zraszających, których pełno znajdziemy w sklepach internetowych oraz w sklepach stacjonarnych. Końcówki te powodują rozproszenie się strumienia wody co z kolei zapobiega wypłukiwaniu ziemi.  Pamiętajcie, że sposób w jaki podlewacie trawnik w ogrodzie ma wpływ na szybkość wzrostu trawy oraz jej wygląd. Jedną z najbardziej istotnych informacji na temat trawy jest fakt iż jej korzenia znajdują się kilka-kilkanaście centymetrów pod powierzchnią ziemi dlatego też podlewanie trawnika powinno trwać na tyle długo aby woda dotarła do korzeni i odpowiednio je zasiliła.

Mam nadzieję, że kolejny wpis o tym w jaki sposób nawadniać trawnik zdołał was zaciekawić podobnie jak wszystkie poprzednie 🙂 Zapraszam do miłej lektury i zachęcam do zostawiania komentarzy i swoich uwag.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s