Jak kosić trawę w ogrodzie?

koszenie_trawy2Koszenie trawy pomimo tego, że jest z pozoru rzeczą bardzo prostą i banalną wymaga chwili zastanowienia, jeśli chcemy mieć piękny ogród. Prawda – każdy trawę potrafi skosić i nie potrzeba do tego specjalnych umiejętności. Jednak jeśli chcemy, aby trawnik pięknie współgrał i tworzył harmonijną całość z resztą ogrodu, wypada przestrzegać kilku zasad.
Po pierwsze – wybierz odpowiednie narzędzie. Jeśli masz duży, lub bardzo duży ogród najodpowiedniej będzie zainwestować z kosiarkę-traktorek, żeby szybko uporać się z problemem dziko rosnącej trawy. Dla mniejszych ogrodów wystarczy zwykła kosiarka ręczna na energię elektryczną lub spalinowa. Jeśli w twoim ogrodzie rośnie dużo roślin, czy drzew (a zapewne tak) lub potrzebujesz skosić trawę blisko płotu czy murka, można również zaopatrzyć się w podcinarkę, która pozwoli na dotarcie i skoszenie trawy w miejscach, gdzie trudno jest się dostać zwykłą kosiarką, ze względu na jej gabaryty.
Po drugie – nie zapomnij również o ostrym ostrzu (jakkolwiek to brzmi). Jeśli będzie zbyt tępe, zamiast kosić trawę, będzie ją zrywać, co wygląda bardzo nieestetycznie. Ponadto może wyrwać trawę z korzeniami, co byłoby całkowicie nie po naszej myśli. Zadbaj o to, by potem nie trzeba było poświęcać więcej czasu i pieniędzy na naprawę wyrządzonych szkód.
Po trzecie – wyreguluj ustawienia ostrza tak, abyś ciął trawę na taką wysokość, jakiej sobie życzysz. Musisz pamiętać również, że ustawianie ostrza bardzo nisko niesie ze sobą ryzyko, że ostrze uderzy w leżące w trawie kamyczki, czy nierówności gleby, co nie dość, że może stępić ostrze, może również wyrządzić komuś krzywdę, jeśli kamień wystrzeli napędzony uderzeniem ostrza w czyimś kierunku.
Przestrzegając tych prostych zasad na pewno doprowadzisz swój trawnik do stanu, w jakim chcesz, aby się znajdował.
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s