Odpowiednie miejsce na grill lub ognisko

Gdy przychodzą cieplejsze miesiące Polacy bardzo chętnie grillują wraz ze znajomymi lub też spędzają miło czas przy ognisku pijąc piwo i piekąc kiełbaski i inne mięsiwa. Jak wybrać odpowiednie miejsce na ognisko czy grilla, aby nie łamać przepisów oraz nie stwarzać sytuacji zagrażających życiu lub mieniu ? Czytaj dalej.

Miejsce na ognisko na działce ognisko[1]
Jeśli posiadamy własną działką czy ogród sprawa jest znacznie prostsza. Jedyne co należy zrobić to przygotować miejsce na ognisko, które będzie z dala od domu, kompostownika, drzew czy innych obiektów, które mogą łatwo spłonąć. Ognisko warto ogrodzić kamieniami, aby ogień nie mógł przeskoczyć na trawą, gdy zawieje mocniej wiatr. Ponieważ płomień i opary od ogniska osiągają wysoką temperaturę nad płomieniem, ważne, aby nad ogniskiem nie znajdowało się pochylone drzewo, które może nie spłonie, ale się okopci i straci liście. Nie róbmy też ogniska koło siatki z sąsiadem, gdyż może się to spotkać z niemiłym odzewem. W przypadku grilla właściwie każde miejsce jest dobre. Najczęściej ustawia się go blisko stołu i domu, aby nie trzeba było zbyt daleko chodzić po jedzenie.

Szukanie miejsca na ognisko i grilla na otwartej przestrzeni

20080502ognisko002el6[1]W przypadku palenia ogniska poza terenem, którego jesteśmy właścicielem, należy używać miejsc specjalnie do tego wyznaczonych. Są to najczęściej otoczone kamieniami okręgi ziemiste, które znajdują się w bezpiecznej odległości od zieleni. Nie można palić ogniska w lesie, gdyż może skut
yobraźnią w tej kwestii, gdyż czasami niewielkie i wydawałoby się niegroźne ognisko w lesie, może wymknąć się spod kontroli i spowodować pożar, którego ugaszenie kosztuje duże pieniądze. Do palenia grilla nie potrzeba specjalnego miejsca. Trzeba tutaj się zdać na zdrowy rozsądek. Nie palmy go jednak w lesie, bo w przypadku przewrócenia grilla rozpalony węgiel, również może doprowadzić do pożaru.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s