Sposoby (pułapki) na krety

ImageJakie są najlepsze sposoby na krety? Wielu ogrodników stara się walczyć z tymi zwierzętami, gdyż niszczą one trawniki i ogrody. Wielokrotnie kiedy spacerujemy po zadbanym trawniku spotykamy kopce, które mogą wyprowadzić z równowagi. Z mojego punktu widzenia jednak nie należy ich zabijać. Człowiek powinien żyć w zgodzie ze wszystkimi zwierzętami.Krety są pożyteczne, gdyż spulchniają ziemię i załatwiają problem szkodników w ziemi. Jeśli jednak już wyprowadzają nas z równowagi, to nie należy z nimi walczyć zabijając je, tylko montując pułapki na krety.

Pułapki na krety 

pozwalają zwalczać problem kretowisk, nie zabijając tych zwierząt. Aby założyć pułapki na krety należy znaleźć aktywny kreci korytarz. W celu znalezienia takiego tunelu, nadepnij nogą albo wbij kij w miejsca niedalekie kretowisk. Jeśli uszkodzisz aktywny korytarz, to kret naprawi go w przeciągu 24-48 godzin. Po znalezieniu aktywnego tunelu, możesz założyć pułapki na krety.

Oto dobre sposoby na krety

ImageWykop trochę ziemi w tunelu tak, aby zmieścił się spory słoik pionowo poniżej poziomu tunelu. Tak aby kret idąc swoim korytarzem wpadł do pułapki na krety. Następnie dokładnie zakryj wszystko – np. deską (zostaw dopływ powietrza!). Sprawdzaj pułapkę raz – dwa razy dziennie. Jeśli kret wpadnie do pułapki to okaż mu litość i wypuść go po prostu z dala od swojego ogrodu. Kiedy już nasze sposoby na krety zdadzą egzamin i nasz ogród będzie wolny od kretów, to możemy zabezpieczyć się na przyszłość i założyć bariery. Bariery to również dobre sposoby na krety. Bariery mogą być zbudowane z siatki z małymi oczkami, beton, czy deski. Materiał nie ma większego znaczenia. Bariera powinna być zagłębiona na przynajmniej pół metra w ziemi. Jest to metoda bardzo humanitarna, gdyż kretowi nic się nie stanie, dlatego bardzo ją polecam.
Żyjmy w zgodzie z naturą i bierzmy pod uwagę tylko te sposoby na krety, które nie robią kretom krzywdy.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s