Zadbaj o swój ogród

Nadeszła długo przez wszystkich wyczekiwana wiosna. Teraz wreszcie możesz zająć się swoim ogrodem. Jak co roku po zimie jest dużo rzeczy do zrobienia. Na początku trzeba posprzątać ogród z pozostałości po zimie. Głównie z liści, które przywiał wiatr oraz połamanych gałęzi.

Kiedy będziesz miał już wszystko uprzątnięte możesz się zabrać do konkretniejszych zadań takich jak:

 – usunięcie zimowych zabezpieczeń z drzew i kwiatów takich jak agrowłóknina czy słoma. Możemy także rozgarnąć kopce wokół kwiatów i krzewów, ale trzeba przy tym pamiętać że przymrozki mogą jeszcze powrócić. Dobrze materiały zabezpieczające trzymać pod ręką.

– Przekopanie ziemi przeznaczonej pod siew oraz przygotowanie jej sadzenie drzew lub krzewów. Jeżeli ziemia została przekopana w okresie jesiennym to sprawdź dokładnie w jakim jest stanie i wyrównaj miejsca, które tego potrzebują. 

– Mając już tak przygotowany ogród możesz zacząć wysiew różnych gatunków roślin lub sadzenie drzew i krzewów. Przy wyborze roślin warto dobrze zorientować się jakie mają wymagania odnośnie pory roku, gleby, temperatury czy nasłonecznienia. Niektóre z tych czynników (np. niska temperatura) możemy ominąć poprzez przykrycie roślin folią czy po prostu zasadzeniu ich w doniczce i przesadzeniu w późniejszym czasie kiedy temperatury będą bardziej sprzyjające.

Na wiosnę dobrze jest wspomóc swoje rośliny odpowiednim nawozem. Możemy skorzystać z nawozu naturalnego lub sztucznego. Pamiętaj że zbyt duża ilość nawozu może zniszczyć twoje rośliny, dlatego trzeba go stosować ostrożnie. Warto zrobić także opryski chroniące rośliny przed chorobami i szkodnikami. Ostatnim twoim zadaniem jest odpowiednie przycięcie krzewów i drzew.

Po tych pracach twój ogród będzie gotowy do wiosny, a ty będziesz mógł się przyglądać jak wszystko się rozwija.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s